środa, 2 czerwca 2021

"Porzucona narzeczona" - Magdalena Krauze

Ślepa miłość pozostawia nie tylko ból i rozczarowanie, ale również naukę na przyszłość.

 

 „Porzucona narzeczona”.

Autor: Magdalena Krauze
Stron: 382
Wydawnictwo: Jaguar 2021 r.

                                                                      ***

Każdy był kiedyś pod wpływem miłości i wyobrażeniu o szczęściu, które go czeka. Dla niektórych zakończyło się to happy endem, a dla innych rozczarowaniem. Miłość jest ślepa w tym przypadku, to powiedzenie pasuje doskonale do historii, którą znalazłam na kartach książki „Porzucona narzeczona”.

Zuzanna ubrana w piękną białą suknię z uśmiechem oczekuje na wyjście przed ołtarz. Dostaje SMS-a od narzeczonego, że ślubu nie będzie. Przez ten trudny okres pomagają jej przejść przyjaciele i rodzina. Zuza jest zdruzgotana tym, że została porzucona przed ołtarzem oraz kosztami, które wiążą się już z zaplanowanym przyjęciem. Czy jeszcze uśmiechnie się do niej szczęście, czy przyjaciele zapanują nad jej emocjami. A może życie planuje dla niej jeszcze jakieś niespodzianki?

Historia zaczyna się z przytupem od wydarzeń, które dla dwudziestosiedmioletniej dziewczyny są dramatyczne i bardzo bolesne. Przyjaciółki stanowią podporę dla Zuzy. Ich różnorodne charaktery nadają opowieści kolorowych barw, a zachowanie powoduje uśmiech na naszych twarzach. Dialogi pełne poczucia humoru sprawiają, że książkę czyta się lekko.

W takich sytuacjach wsparcie najbliższych i rodziny okazuje się przepustką do odzyskania równowagi emocjonalnej, co autorka pięknie ujęła w tej historii. Zaślepieni miłością nie dostrzegamy wad ukochanego, a osoby warte uwagi, mimo że są, tak blisko nie dostrzegamy.

Wątek, który najbardziej wzbudził u mnie emocje, to szpital przedstawiony oczami chorych kobiet, które potrzebują troski i wsparcia, ale czy je dostają? Czy pacjentki są dobrze traktowane, czy może bolesne przeżycia, wstyd niekomfortowe uczucie i zażenowanie zostaną w ich pamięci na zawsze? Ten temat zdecydowanie zasługuje na rozwinięcie, a autorka na uznanie, że miała odwagę go podjąć.

Czytając, nie miałam momentu zaskoczenia, nie było wielu zwrotów akcji, ale to był pozytywnie spędzony czas. Ciekawie napisana powieść o złamanym sercu i ślepej miłości, która przydarzyła się większości z nas. W takich sytuacjach przyjaciele i rodzina są nieocenionym elementem życia osoby zranionej, by ta mogła z powrotem uwierzyć, że szczęście jeszcze kiedyś nadejdzie.

Opowieść, która podnosi na duchu zranione serca i optymistycznie nastawia do świata. Ukłon w kierunku autorki za trudny temat o warunkach kobiet w szpitalu, a  wartości takie jak przyjaźń, rodzina zastały tu słusznie docenione. Mimo ciosu, jaki dostała już na początku główna bohaterka, całą historię czyta się z uśmiechem, dzięki poczuciu humoru bohaterów oraz dowcipnie skonstruowanych dialogów z nutką ironii.

 

Polecam wszystkim.

 

 Książka na prezent dla… 

 

Kobiety i Dziewczyny – W historii są poruszone tematy bliskie każdej kobiecie. Miłość widziana oczami osoby zauroczonej swoim wybrankiem często odbiega od rzeczywistości, ale od czego są przyjaciele. Tylko otwarcie oczu zakochanych nie takie łatwe. Lekka powieść, w której znajdziemy również dobry humor mimo wyjątkowo niekomfortowej sytuacji bohaterki. 

 

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Jaguar. 

 

Podobne dobre publikacje:

"Przyjdzie pogoda na miłość" - Wioletta Piasecka

"Ostatnia szansa" - Małgorzata Kasprzyk 

 

10 komentarzy:

 1. Wspaniała powieść, której lekturę polecam każdej kobiecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja :) Blogger spłatał mi figla i publikowałam komentarze jako anonimowa osoba :)

   Usuń
  2. O proszę, maszyny nie dają rady i myli im się w procesorach :)

   Usuń
 2. Książka mnie zaciekawiła :D Chętnie przeczytam :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja po Zdradzonej i Utraconej miłości już nie z takim entuzjazmem sięgam po książki autorki.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, wypadło dobrze, ale do zakładki "urzekła mnie" książka nie trafi :)

   Usuń
 4. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niebawem i ja napiszę co nieco o tej książce 😉

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytam z miłą chęcią 😊!!!

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuje za wszystkie komentarze, porozmawiajmy o książkach i nie tylko.